Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Senzor pohybu na šéfa

Zdravím,
v práci jsme s kolegou dva a děláme návrhy kuchyní. Šéf nás jezdí často kontrolovat a není zrovna rád, když si popíjíme kávičku a kecáme místo práce. Vždy k nám chodí zadními dveřmi a jde jako tichošlápek, takže není vůbec slyšet. Potřeboval bych od Vás poradit nějaký šikovný senzor pohybu nebo něco podobného co by ho prozradilo. Ideální by bylo, kdyby mi to při nějakém záznamu pohybu poslalo smsku do telefonu. Já se v těchto věcech vůbec nevyznám, proto píšu sem, díky za každé rady.

Destička GSM k arduinu stojí pár korun (kolem tisícovky), takže i to by bylo realizovatelné. Senzor pohybu je za pár pětek ( https://www.suntech.cz/produkt/384794-snimac-pohybu-pir-hc-sr501/ ) a myslím že než k tomu vymýšlet nějaké koniny na to stačí napojit nějaký alarm, zvukový nebo světelný podle potřeby, hlavně nenápadný (sms moc nenápadná neni). SMSka taky nějakou dobu prochází sítí, nevim jak dnes, dřív na to operátoři měli 48 hodin (však se stávalo, že SMS přišla buď hned nebo třeba za týden, to byla potom taky domluva), dneska to asi je rychlejší, ale několik minut to může dát a to už může být šéf na místě.

1./Oceľové lanko našponované vo výške kotníkov, napojené na kladku s uviazanými starými, metalickými hrncami, uchytené nad vstupnými dverami. Myslím, že by to mohol pojať šéf s humorom.

2./Nech si pán šéf zavesí na krk spiežovec - zvonec určený pre veškerý domáci dobytok.

To by asi bylo nejlepší řešení, možná že neni problém odpočinek, ale nevalná práce. Pokud má někdo výsledky, tak by šéf asi nenadával a uvěřil by i té náhodě, že pokaždé, když přijde, tak se zrovna popíjí (zrovna teď jsme na páre mint usedli, ale makáme od rána jak šrouby...).