Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem POkládka PVC na OSB desky

Dobrý den, měl bych dotaz. Mám podlahu z nebroušených OSB desek a chtel bych na ni dat lino. Chtěl bych ze zeptat zda OSB desky nejak připravit před pokládkou lina a jaky lepidlo použít na přilepení. Děkuji za rady

To zalezi na tom, jake lino to je. Pokud ma tlustou spodni vrstvu, napr. filc, tak ho klidne muzete na osb dat rovnou. Pokud ne, tak je treba desky prebrousit a/nebo pretmelit, protoze se do nej proslape i drobne nerovnosti. V obou pripadech to chce zatmelit spoje a vruty.
A totez s lepidlem, zalezi na tom jakou spodni vrstvu ma to lino. Osobne mam vybornou zkusenost s Ceresit K188, ale nevim jestli i na lino s filcem, podivejte se do technickeho listu. Jestli je lino tezke, tak bych ho ani celoplosne nelepil, jen spoje a pripadne okraje.

Lepidlo OK, ale buď podlepit celoplošně (zejména, pokud bude stát nábytek u protilehlých stěn, a tak bude bránit pohybu lina, které tím pádem může časem začít dělat boule), nebo vůbec, ale potom dát pozor na rozestavění nábytku… Každopádně čím tenčí lino, tím větší důraz na přípravu podkladu - jakákoliv nerovnost se rychle "prokreslí"…
K případnému tmelení stačí i obyčejný dvousložkový "autokyt" na opravy karoserií - pevnost dostatečná, rychle tvrdne a dá se snadno brousit…