Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Filtrační košíček před vodovodní baterii

Sháním filtrační košíček před vodovodní baterii a ať googlim jak googlim nikde nic, ani na Aliexpressu. Zkouším "faucets filter" a taky "water filter cup" a nic. V instalatérským obchodě mi řekli, že už se to nevyrábí. Nevíte kde sehnat? Ploché drátěné filtry mám hned zanešené a musím odmontovávat baterii.

Máš vlastný zdroj vody? Že toľko bordelu, znie otázka.

Nahoď na prívodné potrubie bytu alebo chalupy tento xindel od Honeywell (sú rôzne priemery, ako medzikus do potrubia 1/2" až 1")

https://lnk.sk/ay12

ktorý sa priebežne čistí reverzným pretlakom vody dole páčkou na filtri do pristavenej nádoby alebo do napojenej 3/4" hadice do kanalizácie.

Zároveň si daj poslať náhradné sítko.

Sítko je vlastne uštrikovaná fusakla (rúrka, rukáv) upletená strojovo z jemného antikoro drôtika s medzerami (okami) 50 a 100μm, čo už prefiltruje sediment z rampáša (víno po skvasenom burčiaku). Daj si poslať najjemnejšie sítko na trhu.

https://lnk.sk/suF6

Osobne pre firmu ich kupujem za 5€, ale dajú sa zohnať bežne pre fyzické osoby s DPH za cenu 8€.

Sítka zasvinené od ílovitých nánosov v podobe ulpeného, udusaného nano slínu a blata sa dajú čistiť po vybratí 10% octom, Pulrapid na kúpelne, proste 15% kyselinou a dezinfikovať čistým Savo original.