Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rezani slinute dlazby flexkou

Zdravim,
potrebuju pricne rozriznout nekolik kusu slinute dlazby 330 x 330. Mam pouze flexku s diamantovym kotoucem a nedari se mi dlazbu rozriznout rovne. Nejaky tip jak na rovne rezy? Neexistuje na flexku nejaky drzak nebo nejaka jina osvedcena vychytavka? Rezacku nemam, pokud bude nejhur, tak si ji pujcim, ale nerad bych.
Vojta

Však dlaždicu stačí na glazovanej strane "škrábnuť", poklepať, narušený spoj sa ulomí v reze. To isté robí rezačka s vídiovým koleskom, naruší povrch podobne, ako sa reže sklenná tabuľa diamantom. Jemne sa zo spodu skla poklepe, vznikne v skle trhlina v oblasti škrabnutia, následne sa sklo ulomí tlakom zhora na nejakej pevnej hrane celistvej plochy.

Prilož na dlaždicu nejaký oceľový plocháč, ktorý si prišľapni pracovnou obuvou, aby si mal vodítko.

Nepotrebuješ ani diamantový kotúč, stačí nasadiť tenký karborund na rozbrusovačku.

Ja teda neviem, asi mas krive ruky alebo blby kotuc. Ja som pokladal nejakych 50m2 10mm hrubej dlazby 600x600 a narezal som jej kopec a udrzat priamost som nemal. Rezal som len od ruky podla naznacenej ciary a slo to jak po masle. Základ je kvalitný diamantový kotúč husto posiaty drobnými diamantami, tenký a celoobvodovo neprerušovaný.