Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Autorádio šumí

Dobrý den,
mám autorádio pioneer. Když dám klíč do spínací skříňky a otočím klíčem, autorádio se zapne ale trošku šumí,prská.Když nastartuji ještě se to zhorší a když zapnu kameru do zapalovače je to ještě horší a při jízdě už se nedá skoro poslouchat. Zkusil jsem vyměnit autorádio za jiné.Ale to nepomohlo a jsem zkusil místo antény co tam byla dát podobnou se zesilovačem ale vše bylo skoro stejné.Minimální změna.Myslíte že by pomohlo natáhnout kabely rovnou od baterie a obejít spínací skříň?
Děkuji Radek

Je třeba odlišit šum a rušení. Co se týká rušení, a o to nejspíš jde, je co možná přímé spojení s baterií žádoucí, ale stejně tak je nutné věnovat pozornost zemnímu zapojení. V každém případě je vhodné a spíš nutné do napájení rádia předřadit filtr proti rušení. To je nutné krok za krokem vyzkoušet a také si o instalaci autorádií něco přečíst.

Jen upozornění - pokud natáhneš připojení přímo od akumulátoru (což může tvůj problém vyřešit) určitě do kabelu zařaď pojistku!!! Automobilová akumulátor má dost energie na to, aby v případě zkratu zapálil auto!!! Pojistková pouzdra na kabel jsou běžně ke koupi.

Kyncl má pravdu. Pokud rádio šumí, je to slabým signálem, nebo nevhodnou anténou. Rádio může hrát třeba "na prst", na "kus drátu", ale šumí. Takže se zkuste podívat na přívod do rádia od antény, jestli máte dobře zapojené napájení anténního zesilovače, které bývá vyvedené na konektroru autorádia do drátku vedoucího k zesilovači souběžně se signálovým koaxem, nebo je napájený po koaxu přes napájecí výhybku.
Nebo prostě do anténního konektoru strčte šroubovák a držte ho prstem, nebo půl metru drátku, nebo přívod od jiné antény, ať zjistíte, jestli je to anténou, nebo rádiem, nebo jinou příčinou