Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Uvolněná zásuvka

Dobrý večer
V bytě máme u stropu na zdi zásuvky pro světla spínané vypínačem v zárubni. V jednom pokoji je tato zásuvka dost uvolněná a nejde sundat kryt abych jí mohl přitáhnout v krabici jelikož šroubek je totálně ohoblovaný takže se tam nedostanu. Nemusím se bát např uvolněných vodičů a požáru? To jsem hlavně chtěl zkontrolovat. Zátěž zásuvky jsou 3 halogenky.

Odvrtání je asi poslední jistota - samozřejmě nejlépe levotočivým vrtákem, což se sice neshání nejlíp, ale sehnat se to dá. Předtím se dají zkusit mírnější způsoby. Většinou se něčím podaří udělat ve šroubku něco jako drážku (jehlový pilník, ostrý šroubovák, prostě se jezdí po hlavě šroubu půlhodiny sem a tam jedním směrem), že se tam s velkým úsilím dá šroubovák chytit a šroub uvolnit. Existují i nějaké nástroje na vyprošťování takových šroubů, ale jejich cena převyšuje cenu nové zásuvky (to kdyby se při tom zničila).