Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zkoušečka napětí schéma

Dobry vecer.
Pomohl by nekdo se schematem, pripadne nacrtl jednoduche schema na zkousecku, ktera by rozeznala, jestli jde z vodicu stejnosmerne napeti nebo stridave? Signalizace pomoci led diod. Diky moc, zdravi Petr

Šlo by to i jednodušeji, jedna ledka přes kondenzátor, další dvě přes diody, takže by to indikovalo i polaritu. To by se ovšem muselo vědět, jaké vstupní napětí (velikost a kmitočet) se předpokládá. Pokud to ovšem má být pro široký rozsah napětí, jednoduše to nepůjde.