Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co je to za chemikalii?

Ahoj, pamatuji si filmy z 90's. Videl jsem par scenek, kdy prilozily latku napustenou nejakou chemikalii. Po par nadechnuti typek upadl do bezvedomi. Vzdy mne zajimalo - 1. O jakou chemikalii se jedna? 2. Opravdu to tak funguje v realite? 3. Je postizen opravdu v bezvedomi? Dekuji.

Ta tvoje odpověď je také správně. Těch anestetik je víc. Pokud si tazatel najde na Wikipedii odkaz "anestetika" tak si může dál studovat. Spousta se jich už pro vedlejší účinky nepoužívá a spousta látek tak působí i když na to nejsou určené.

Vojákoval jsem v roce 64.Kamarád který jezdil se sanitkou jednoho dne přinesl ampule s eterem.No a tak se stalo že to vyzkoušíme.Dva jsme čapli jednoho kolegu a třetí mu nacpal gázu s eterem na obličej.Za chvílku byl v limbu.Samozřejmě že mě to také potkalo protože kapslí bylo hafo.Můj poznatek ale je že je dobře že už se tenkrát tato látka přestávala používat.Př itéto aplikaci napuštěná gáza na ksicht máte pocit že se vám roztrhli plíce včetně vnitřností než o sobě přestanete vědět.