Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Eta - Kuchyňský robot

Eta 0023
Nešli řídit otáčky. Koupil jsem novou elektroniku od výrobce (2 osazené tištěné desky) a vyměnil. Při spuštění se robot roztočí na plný pecky a za chvilku vypne. Tak to jde pořád dokola. Je tam ještě jedna destička pod horním krytem, ale na ní je jen jedna součástka, asi nějaký polovodič. Kdo ví co s tím. Poraďte, díky. e-mail: tiina@tiscali.cz

Pokud to člověk nemá v ruce a nemůže proměřit, tak těžko říct. Ale jen jsem nakouknul na nabídku náhradních dílů a je tam nějaký snímač otáček. To by mohlo být ono a také tam může být prvotní závada. Pokud snímač nebude fungovat, tak elektronika otevře naplno. Potom může zapůsobit nějaká el. pojistka přetížení a stroj vypnout.
Nevím, jaký je to snímač. Může pracovat na magnetickém, nebo optickém principu. Zkus objednat ještě ten snímač.
Teda ten robot je asi něco super, náhradní díly jsou drahé jak na kosmickou loď. :-)

Dík za radu, jsou tam pouze 3 tišťáky a dva jsem koupil nové přímo od ETY. Ty jsou dole u knoflíku na otáčky, ale ještě je tam jeden, ten je nahoře a je na něm pouze jedna součástka (neoznačená). O tu cenu až tak nejde, je to levnější, než to nechat někde opravit. Blbý je to poštovný. Ješte jednou Dík.