Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kominek ke sklepu

Zdravim,
dokoncujeme sklep zakopany ve svahu. Je staveny jako vlhky sklep s prirozenym vetranim. Aktualne mame hotovy strop a pres nej v zadni casti trubku KG125 oranzovou jako kominek. Sklep prijde zahrabat a ja bych potreboval vymyslet, co napojit na tu 125mm trubku, aby nad zem vylezlo minimalne 40-50 cm. Jaky kominek na to napojit? Googlim a hledam, dnes jsem objel i brnenske hobbymarkety a stale nemam zadny vhodny tip.
Mel by to byt bud nejaky bytelny venkovni plast nebo i nerez. Neco pevneho, kolem ceho muzu krouzit sekackou... ;-) idealne, aby to dobre tahlo vzduch odspod.
Neresil jste nekdo podobne tema nebo nemate prosim nejake doporuceni?
Diky m.

U nás ve vinařském kraji se odvětrání sklepa zakončuje buď levnější cihlovou koncovkou (vypadá jako krátký zastřešený komín, samozřejmě z klinkerů nebo komínovek), ti bohatší si nechávají vyrobit z pískovce u kameníka hlavici. Čistě plech nebo UH hlavici si nikdo soudný nedá, vypadá to dost podivně...

viz https://www.lidova-architektura.cz/architektura-historie/stavby-material/piskovec-dlazba-portaly.htm

já mám doma dvě přibližně třísetleté... :-)

To by bylo fajn, ale stavim to jako uzitkovy sklep ze ztraceneho bedneni... ke klasickym vinnym sklepum to bude mit pohledove hodne daleko. Tak zkousnu i nejake “prumyslove” reseni pro kominek... kazdopadne diky za tip, piskovec me zatim nenapadl... ;-)

Pokud bude komínek v oplocené zahradě a chceš to mít hezké tak bych na vrchol použil nějaký keramický květináč otočený o 180 stupňů a na to postavil třeba trpaslíka:-). Jako mezikus pro větrání, bych použil nějaké kovové packy. Také můžeš použít kus roury s výřezy nebo rouru stočenou z děrovaného plechu. Kdysi se dělal vršek komínku z azbestu (mělo to takové oválné výřezy). Nebo se prodávají ukončení komínů z nerezu otočné jako byly v pivovarech.