Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak vyčistit odpad pračky?

Zdravím
Mám starší Whirpool s horním plněním. Dostal jsemji darem. Mám ji asi 3 roky a nejméně také tak dlouho ji měli předchozí majitelé. Celou dobu ji nečistili.
Někdy mi prádlo zůstává vlhčí, než když jsem ji dostal. Napadlo mě vyčistil vypouštění.
Vlevo dole je plastové kolečko, jehož pootočením by měl jít vytáhnout ten šuplík/síto ve vypouštění. Bohužel je to zakouslé a bojím se, že to ulomím. Je na to nějaký speciální hmat, který by nebezpečí poškození plastu omezil? Já ani nevím, na kterou stranu zabrat.
Díky

Ten "šuplík" má určitý odpor (musí predsa tesniť), takže skúšaj postupne priťahovať a uvoľňovať - časom povolí. Ale je to klasické uvoľňuje sa otáčaním DOĽAVA. Ďalšia možnosť - zhodiť bočný plech a máš krásny prístup k výtokovej hadici z vane práčky. Je to len pár skrutiek a uchytenie na spôsob bajonetu.

Najprv to chce v okolí plastového závitu použiť Silikónový olej v spreji s hadičkou.

Po odskrutkovaní natri tesnenie a závit dekla odstredivého čerpadla silikonovou vazelínou:
https://kubicasport.eu/silikonova-vazelina-force-tuba-30ml

alebo teflonová vazelína. Lahodne povolíš xindel dvoma prstami aj po desiatkach rokoch. Inú vazelínu nepoužívaj, ani Indulonu alebo glycerínový olej, tie sa vysušujú, zalepia. Detto vazelíny, oleje, spreje na báze ropných produktov, ničia plast a gumy.