Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ŠKODA 120L

Ahojte lidi potřebuju poradit koupil jsem si 120 v horším stavu na závody ale byl potřeba zprovoznit motor ten už jsem zprovoznil ale je to slabý :D. Prosim vás chtěl bych se zeptat jestli se ten motor dá nějak dost dobře vytunit a nebo jestli by tam nešel po menších úpravách dát nějakej starej motor z audi ( 1,8 - 2,5L) nebo cokoliv, nějakej jinej výkonej motor z jinýho auta bych sehnal ale jen se chci zeptat jestli s tím nemáte někdo zkušenosti. Předem děkuju moc jsem vám moc vděčnej
Změna kategorie, původně: Dílna a nářadí (karel)

Nejjednodušší je dát tam motor z favorita 136, nebo felicie 50kw (stejný blok, tudíž pasuje na převodovku), akorát felicie už nemá v bloku díru pro mechanickou palivovou pumpu, takže se musí dát elektrická. Když se tenhle motor vylepší ( ostrá vačka, snížit hlavu, případně zvětšit kanály v hlavě ) tak to ve škodovce jezdí docela pěkně, oproti 120 motoru nesrovnatelný.
Viděl jsem i škodovku s motorem VW 1.8 66kw a audi 85 kw, také to celkem jde ale už je tam o dost více úprav než pro motor favo/felda

...Nejjednodušší je dát tam motor z favorita 136,...

Pokud by to nebylo jen na závody, možná by nastal problém. Vybavuje se mi, že kolega koupil v autobazaru takhle upravenou stodvacítku, ale když ji chtěl přihlásit, tak narazil, prý se jednalo o nepovolenou úpravu. Nějak se s bazarníkem popotahoval, nevím, jak to tehdy skončilo.