Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kanalizace - redukce napojení

Dobrý den.

V naší obci se vyskytla ČOV a proto je nutné splaškovou vodu neodvádět do septiku, ale do nové kanalizace. Po nalezení a obnažení výstupní roury z domu se vyskytl problém, protože jako výstupní roura byla použita nejspíše osinkovementová trubka o vnějším pr. 140mm.

Při hledání redukcí na KG potrubí vhodnou redukci nenacházím.
Prosím o radu, zda a jak je možné provést propojení osikocem. trubka vnější pr. 140mm -> KG systém s tím, aby bylo vyhověno technickým normám a napojení prošlo kontrolou.

Předem děkuji za jakoukoli radu.

K.

technickým normám a napojení prošlo kontrolou.

To přijde úřad a bude čučet do díry?
Navlíkni na to co půjde, asi 150mm osma, dbej na řádné utěsnění, aby úřad nemlel hubou ohledně netěsnosti a průsaku a dál už redukuj nebo pokračuj s tím, co tam dáš.
Kdyby mlátili hubou kvůli azbestu, tak je škodlivý poletující prach což tady asi nehrozí.