Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dochlazovací termostatický ventil

Zdravím, koupil jsem nový dochlazovcí ventil STS20.S pro dochlazovací smyčku v kotli na TP a nevleze mi do jímky na kotli to čidlo. Je prostě delší. Dobře, stane se. Nechce se mi vypouštět topení a měnit jímku. Nejsem ale schopen najít na netu nic o dvou rozměrech jímek pro tyto ventily a už vůbec ne ventily s různou délkou teplotního čidla. Víte o tom někdo něco ? U všech ventilů na netu je uvedeno délka jímky 140 mm a u některých není uvedeno nic. To moje staré původní čidlo má cca 100 mm. Hledám tedy dochlazovací ventil s čidlem dlouhým cca 100 mm. Děkuji za případné postřehy. Ještě než začnu atakovat všechny dostupné topenáře. ::))

Vyřešeno. Nedokázal jsem ten kratší sehnat. Dokonce mi napsal výrobce, že to prostě nelze, že všechny jejich ventily mají délku těch 140 mm včetně matice. Tak jsem vypustil topení a vyměnil jímku za tu delší verzi.