Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem přibodování baterií

Zdravím.

Lze nějak jednoduše v domácích podmínkách přibodovat pásky k AA baterii? Jde o sadu 2 akumulátorů do zastřihovače vlasů. Staré odešly. Nové si koupím, ale pouzdro na 2x AA se tam nevejde.
Díky.

Na hraně kontaktu baterie očistit nožem, nanést pájkou kalafunu na pájení poté nanést cín na pájení. Kablík to samé, nanést kalafunu poté cín. A až poté spojit kablík s baterií. Hrot pájky musí být čistý aby udržel cín, na čištění salmiak nebo nový hrot.

Je tam dvojice akumulátorů AA a jsou spojené. Jsou vedle sebe, na jedné straně spojené k sobě jedním páskem, takže jsou v serii. Na druhé straně jdou pásky od každého aku kolmo a jsou připájené do tišťáku.
Dvojici AA takto zapojených jsem nenašel.
V době, kdy se vyrábějí AA s kapacitou přes 2000 mAh, tam ETA dala 610 mAh, které stejně vydržely pár měsíců. Mám vousy. Jen si je zastřihávám. Musím zastřihávač 10 hodin nabíjet, abych ho bezprostředně po nabití 5-10 minut používal. Už mě ta ETA se.e. Říkal jsem si, že když už to takhle dopadlo, dám tam aku s větší kapacitou a když vyhoří dobíjení, vyhodím celou ETu do pr...e.

Teorie je to správná. V praxi se tam dávají nejšitovější články, které číňan zvládnul vyrobit, hlavně aby to stálo co nejméně.
Lze koupit i relativně vysokokapacitní články na vysoké proudy (modeláři vědí), jen ta cena bude vyšší, než cena samotného zastřihovače.

V GESu by je snad uměli i na zakázku přibodovat podle požadavků. Měl jsem pocit, že něco takového nabízeli.
Podle mě něco takového https://www.gme.cz/akumulator-paskovy-saft-aa-nicd-940mah-1-2v-nr940aalf by mělo vyhovět, i kdyby se ty pásky měly propojit kabelem.
Jinak mi taky na stole leží rozebraný akušroubovák, kde jsou 3 AAA baterie a lámu si hlavu co s tím, protože celá sada (tj. akušroubovák, nabíječka, bity, kufřík) stála nějakých 299 korun a za baterky bych dal víc, takže se přikláním k vyvedení kabelu a připojení podle potřeby a dispozic při použití.

Těch akumulátorů se prodává celá řada s už přibodovanými přívodními pásky, ty menší kapacity jsou vhodnější pro tenhle účel. Není problém sehnat stejné jako origo. Cena je kolem 90 korun koupené u nás (NiMh) nebo kolem 60-70 korun koupené od Číňana, když se jich vezme víc, jsou levnější. Stačí prostě ty staré vyletovat a nové s patřičně naohýbanými vývody přiletovat. Repasovat baterku ke šroubováku za 299 Kč je utopie, za tuhle cenu je počítáno s tím, že se to prostě vyhodí a za podobné peníze se koupí celá sada (šmejdového) strojku nová. Ať žije ekologie a konzum!