Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zvýšení podlahy v činžovním domě

Dobrý den,

prosím o radu. Kvůli umístění stoupaček v bytě a plánovanému přesunu WC, je třeba uměle vytvořit spád, a proto musíme celou jednu místnost plus WC zvednout o 20 cm. Byt je v činžovním domě ve 4 patře. Nyní se pokoušíme domluvit se statikem, kvůli nosnosti stropu. Moje otázka ale zní, jak nejlépe podlahu zvednout (materiál, konstrukce..??), aby to byla co nejmenší zátěž, ale zároveň podlaha unesla nábytek.

Moc děkuji za rady

WC zvednout o 20 cm.

Nechápu.
proč zvedat podlahu když by stačilo zvednout mísu?
Jednou jsem použil wc, kde majitel byl po operaci kyčle a měl na míse nástavec ze zdravotních potřeb a odhadem to mělo 20 cm. Velice pohodlný posez.

Čumile oni asi budou mít WC úplně někde jinde a musí se dostat ke stoupačkám za nějakou místností. Nevím z čeho a jak silné mají stropy (mohlo by to také jít zapustit do stropu) tak hledají řešení. Jinak nástavec ze zdravotních potřeb má výšku 10 cm a nechtěl bych na něm vykonávat potřebu. Nejednoduší bude řešení jaké navrhl "kejki". Pokud by byl problém s nosností podlahy tak lze zasekat do zdi traverzy (souběžně se zamýšleným potrubím) a položit jakoukoliv podlahu na tuto konstrukci. Problém nastává u dveří, kde bude nutné zvednout zárubně pokud všichni v rodině nemají pod 180 cm výšky.

Dobrý den,

je to přesně tak jak říkáte. Záchod je třeba umístit přes předsíň a jeden pokoj, takže trubky musí vést v podstatě přes dvě místnosti a aby jsme dosáhli požadovaného spádu 3%, což vychází na oněch 20cm výšky, je třeba místnost zvednout. Zavedením do podlahy bychom takového spádu nedosáhli, navíc si nejsem jistá zda by to šlo, protože je pravděpodobné, že jsou v podlaze napříč nosné trámy. A nemůžeme nechat trubky koukat nad zemí, takže proto nutnost zvednutí.