Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Je možné sundat pozink?

Zdravím,

ze standardně vyráběného dílu z oceli s pozinkovou povrchovou úpravou koncový odběratel požaduje sundat tu povrchovou úpravu. Neptejte se mě proč. Netuším.
Ptám se, zda je to možné a jak je to obtížné.

Děkuji.

Opieskovať, otryskať tlakom suchými zrnami kremenného piesku. Značný binec, jedine na záhrade, medzi záhonmi, aspoň zlepšíš pôdnu štruktúru ak máš ílovitú pôdu. Zinok, ako stopový prvok v mikromnožstvách, tvorí hnojivo. Nasaď tykve, jedlé dyne na semeno, prestaneš pod dávkou zinku v jadierkach plešatieť, nechty dostanú výživu zinku, že budeš mať pracky, ako hrabě Drakula.

Kyselina chlorovodíková 36%. Tá zlikviduje povrchový zinok silným šumením, penením, ale nerozleptá oceľ. Pravda, ak podkladové plechy nebudeš máčať v kyseline 48 hodín.