Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno MSP 310 - výměna ložisek

Zdravím.

Podělalo se mi ložisko na MSP 310. Měnil ho už někdo a jest-li ano, zvládnou to doma?
Rozebrat to snad nějak zvládnu, ale nevím, jest-li půjde bez nějakého přípravku stáhnout
hřídel z ložisek.

Kdyby dal někdo nějaké relevantní info, budu rád.

Dík.

Nevím co je MSP 310 ale většinou na stáhnutí ložiska potřebuješ stahovák. Při nasazování ložiska na hřídel si můžeš pomoc tím že ložisko ohřeješ. Za mlada jsem to dělal na elektrickém vařiči, nebo pokud je hřídel menší tak jsem ji dal do igelitu a do mrazáku. Například písty, aby do nich šel dobře pístní čep se obrátily a nalil se do nich technický benzín a zapálil. Samozřejmě jde to také dělat pomocí lisu a kdo má doma hydraulickou štípačku polen může za pomoci přípravků použít i ji k nalisování ložiska. Na sejmutí také můžeš staré ložisko ohřát plamenem a chladit souběžně hřídel např. mokrým hadrem a ono půjde "sťuknout".