Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak se zapojuje tento motor do pračky?

Má někdo po ruce zapojení, případně již zapojoval tento komutátorový motor do automatické pračky a má s ním nějaké zkušenosti? A jak jsou u něj regulovány otáčky, napětím? Rovněž by mne zajímalo, jaký je jeho maximální výkon, resp. max. odebíraný proud (s ohledem na proudové zatížení případného regulátoru napětí). Nemá žádný štítek s potřebnými údaji. Uvažuji s ním pro případné alternativní využití. Díky za reakce.

Jejich alternativní použití je poměrně široké a vhodné pro různá zařízení. Velká výhoda je pružná plynulá regulace otáček s jejich zachováním, bez ohledu na zatížení (zpětná vazba od "tacha"). Výkon údajně přibližně kolem 600W, takže nechápu proč do sběru. ;-)