Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zásuvka

Kdo ví, kdo všechno se v tom předtím šťoural. Asi by bylo potřeba, aby odborník vysledoval, kudy ty dráty do té zásuvky vedou.

OT: Kdysi můj otec slíbil nějakému svému známému co měl problém s televizorem (ještě elektronkovým, černobílým), že se mu na to podívám, nevím, proč, šťoural jsem se akorát v televizoru doma, na kšeft jsem nechodil. Ale když už, tak jsem projevil dobrou vůli a aspoň jsem se tam šel podívat.
Byla rozhozená řádková synchronizace a nešla zasynchronizovat. Pro později narozené co jim to nic neříká, obraz vypadal takhle a v televizorech z té doby bylo točítko kterým to šlo spravit:

[87764-synch-jpg]
Podle toho jak se to chovalo jsem hádal, že v řádkovém rozkladu by mohla být nějaká slabá elektronka. Náhradní jsem samozřejmě neměl, kouknul jsem do schematu, elektronka stejného typu byla i v mezifrekvenci, zkusil jsem je prohodit a televizor začal fungovat. Krátce na to se ten známý ozval, že televizor zase zlobí. Tak jsem tam nakmital, trochu jsem se v něm šťoural a čistě náhodou jsem si všimnul, že dvě elektronky, tentokrát různých typů jsou vzájemně přehozené, Tak jsem je vrátil do správných patic a televizor zase začal fungovat. A všichni z té rodiny se dušovali, že co jsem tam byl předtím, tak od té doby se v tom televizoru nikdo nešťoural. Asi ty elektronky přelezly samy.

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny