Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ako upevnit vyvod z pracky

Mam problem ako upevnit odtok z pracky.
Ide o to, ze je to hadica, ktora sa vklada do plastovej trubky na zavit, navyse dovnutra, takze ju nemam ako stiahnut.
[87733-img-20190818-121530-jpg]
Situaciu riesim paskou, ktorou omotam najprv koniec hadice nech zvacsim priemer a takto ju narvem do trubky.
[87734-img-20190818-121746-jpg]
Cele to este zaistim omotanim okolo obvodu a takto to drzi.
[87735-img-20190818-121916-jpg]

Problem je, ze pracka obcas pri zmykani trosku putuje, respektive sa trasie tak silno, ze takto utiahnutu hadicu proste zo steny vyrve a paska to neudrzi.
Obcas vydrzi par prani, castejsie aj niekolko tyzdnov, rekord mam skoro rok, ale vzdy sa to po case vytiahne.
Ako na pevne upevnenie takejto hadice?

Kde máš sifón? Však ti kanalizačné smrady vylezú z odpadového potrubia cez bubon do bejváku.

Však odpadová trubka je dostatočne dlhá aby eliminovala drnčanie, pokiaľ ešte nemáš práčku zn.: Tamat 500.1, to bola tanečnica, krásavica inteligentná, vrtela sa po celej práčovni. (Dnešné práčky riadené procesorom sa ani nepohnú z miesta, bubon je spolu s prádlom jemne vyvažovaný, prádlo opatrne ustlané v bubni rovnomerne prv, než sa začne samotné odstredenie).

Alebo si vystrihni v rohoch nejaké obkladačky do oblúčikov o rozmeroch 10x10cm, prilož ich na kríž k aretačným nožičkám práčky a podlep obklady k podlahe epoxidom, aby tesne obopli nožičky práčky. Nebude sa môcť práčka posúvať do strán, výšku hrany napevno prilepenej obkladačky, nepreskočí.

-----------------------------------------
Odmasti oba konce perchloretylénom, C6000 acetónom, mierne ich nahrej, vysuš fénom, podlep spoje sekundovým lepidlom zn.: Loctide, nechaj cca 30 sec zavadnúť lepidlo a následne odpad zasuň. Zbytkom lepidla ešte podlep spoje, nech lepidlo zatečie okolo spojov

Lepidlo schne min. tri hodiny, ideálne nechať tvrdenie lepidla bez prania 24 hodín.

neviem, nie som instalater. mal som za to, ze to bude nejaky standardny priemer a zavit.
link z nayky som ti tu prilepil prave preto, ze tam je pekne vidiet, ako to ma byt upevnene.
...inak mozno sa ti nieco take vala niekde doma, tu to maju ako sucast sifonu
asi sa to s tym predava bezne.

Co takhle zafixovat pračku aby necestovala. Tatramatku jsem měl na gumě s výřezy a nehla se. Nyní pračky necestují. Ještě můžeš nasadit delší odtokovou hadici tak aby se při "cestování" pračky nenapnula.