Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak vytrhat nelepené parkety

Dobrý večer,
sháněla jsem starší parkety, protože bych je ráda použila na podlahy u sebe doma (viděla jsem u známého výsledek). Teď se mi povedlo parkety za rozumnou cenu sehnat, pěkné, v podstatě nepoškozené. Ale....jsou na podlaze, odkud bych si je měla zdemontovat. Nejsou na asfaltu, jsou přitlučené na prknech. A já se ptám, zda jsou skutečně přitlučené všechny (zda je to běžné), nebo vždy jen některé a ostatní jen naražené v drážkách. A pak bych chtěla vědět, jak moc je náročné je rozebrat a co vše k tomu budu potřebovat. Abych je nezničila a šly ještě použít. Děkuji za odpověď.L.V.V.

Krajní se zničí zcela určitě. K rozebrání je zapotřebí "pajcr", zahnutá železná páka, kterou se parketa podebere a vypáčí. Hřebíkem se nepřibíjí každá, takže je lze uvolnit v celých blocích. Záleží ale na řemeslníkovi... S nějakým odpadem je třeba počítat.