Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Co je toto za zariadenie?

Pozdravujem,

nedavno som sledoval nejake videa o zvarani a vyrobe lyzic pre bagre. Vedel by niekto co je zac a ako funguje to zlte zdvihacie zariadenie, ktore pritom pouzivaju? Je to vidiet tu - V93IGNYO1lo. Povodne som myslel, ze je to nejaky elektromagnet, ale vyzera to, ze z toho nejdu ziadne kable, iba retaz.

Je to permanentní magnet. Je rozdělený do dvou skupin, jedna z nich se dá tou pákou obrátit o 180 stupňů tak, že buď vyruší nebo naopak posílí účinek té první skupiny. Ve strojírenství celkem běžná věc, klíčová slova "magnetické upínání", "břemenový magnet".