Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nevyužité náplně do kopírky - kam s ní?

Ahoj lidi, zbyly mně doma dvě velké kartridge, asi z kopírky. Chtěl jsem je dát do sběrného dvora, ale že prý je neberou, ať je vrátím tam, kde jsem je koupil. Cha cha, copak si to pamatuji, po těch letech? Proto se ptám, nevíte někdo, kam s nimi? Pokud je nechci prostě vyhodit do popelnice. Moc všem děkuji za poradu a přeji hezký den. S.
Změna předmětu, původně: Kam s ní? (JaFi)

Máte popelnici? Jo? Pokud jste normální chlap, tak šup s tím do popelnice a jeto! Pokud jste nějaký puntičkář, který musí všechno třídit tak jak se má, no nevím... Ale to třídění bude stát několik pěnez za odvoz do dvora... Třídění je zbytečné, protože to stejně nikdo nedodržuje.

S takovejma (křupanama), jako jsi ty, jsem se pravidelně hádal, když jsem dělal s odpady - takže pokud někdo ve tvém okolí nadává, že musí platit čím dál víc peněz "za popelnice", tak se mu nezapomeň pochlubit, že je to i díky tobě…
Ono totiž existuje takové pěkné povídání, jmenuje se to "Zákon o odpadech" (zák. 185/2001 Sb.), a jsou tam, krom jiného, i sankce za porušování - doporučuji na dlouhé zimní večery…

My jsme na tom podobně, cibule průměrná, brambory, zatím nevíme, zanedlouho taky půjdou ven, melouny máme velké, cca 7 - 10kg, Mrkev dost velká, celer průměrný,
krmná řepa průměr, švestky, letos bída, zato merunky nadúroda. s vodou jsme na tom zatím dobře. na zahradě máma asi 4000l nachytané vody, 200l jedna zálivka.

4m3 vody nic moc. Já mám nádrž na dešťovku asi 20m3, ale nevyužívám ji, protože máme (kromě řádové a studniční) i vodu závlahovou, prostě po celé dědině jsou rozvody... vím, tohle má přesně 5 obcí v ČR :-p

Nedokážu si představit funkční pole/zahradu s 200 litry denně. Opravdu nedokážu. Když jsem za komárů dělal okurky na kšeft, potřeboval jsem odhadem 10m3 vody denně..

My ty zeleniny moc nemáme... něco jde za studny, něco jde z nádrží... zahrada asi 350m², z toho polovina brambory a ty nezaléváme, vláhy mají dost.
A navíc v sousedním městě vodohospodáři dešťovku nedávno zpoplatnili, za to, že jí obyvatelé domů vypoušetějí z okapů do kanalizace a každé další používání s ní.
a nevím co se stane až do zavedou u nás na dědině. To se asi nedoplatíme, když se bude platit za každý sud nachytané vody, kterou do kanalizace nepouštíme, ale
zužitkujeme jí... To už je diskriminace lidí...

Co takové třídění skla bílé a barevné... 2 odlišné kontajnery Kámoš pracuje v nějaké firmě, nevím jak se přesně jmenuje, to bych kecal, dělá svoz skla, nasype ty konťáky do auta a odveze je. Ptal jsem se ho co s tím dělaj. On , že se to sklo nasype do drtičky, bílé, barevné do jednoho, potom se to čístí a jede to do skláren. tak by mě opravdu zajímalo proč se třídí sklo, když ho stejně smíchají. další kámoš zase pracuje ve sklárně. Říkal že jednou vypálené sklo se podruhé vypálit nedá, protože by po dalším vypálení bylo křehčí a popraskalo by.

Když to lidi třídí blbě, tak jsou na to automaty, vytřídí barvy, plný materiál i víčka. Tady do skla hází lidi i hrnky, talíře, ba i WC mísu. A sklo se recykluje běžně, takže s tou sklárnou asi záleží co a jak se vyrábí.
Ale pro někoho je každý argument pro netřídit dobrý.

To nevím, ale v naší sklárně sklo netaví. Do pece při teplotě 850°C na formu dávají sklo různých tvarů nařezané na CNC strojích, ze kterého vypalují různé mísi atp...
PS: Vy jste už v naší sklárně byl, že víte co tam dělají a jak to dělají a z čeho výrobky dělají? Každý podnik má svojí výrobní metodu.. Do sklárny se jentak někdo nepodívá,
ale tam měl dostal kámoš, páč tam pracuje... Víte jak se vyrábí elektřina? Určitě si to jen myslíte, ale ty další procesy už nevíte. Jenže já to viděl na vlastní oči. Strejc mě vzal do elektrárny a provedl mě celým areálem, páč tam zase šéfuje, na místa, kam se někdo jen tak nikdy nepodívá, kam je vstup zakázán, leda tak z obrázků na internetu. Je to tam jak
na vojně, každý pracovník má svojí hodnost a má přístup jen na svá místa. Ten může tam, ten, tam zase nesmí, jen s oprávněnou osobou. Ten může dělat tohle, ten to zase nesmí dělat. Stačí jedna chyba a elektrárna poletí na měsíc.

Co takové třídění skla bílé a barevné

No právě, a zkusil ses někdy podívat, co je v kterém kontejneru? Navíc za čiré sklo zpracovatel platí víc, než za barevné, a od toho se odvíjí další a další věci - prostě dokud si lidi neuvědomí, že když mají tu možnost, tak by se měli taky snažit, a budou se pořád jen chovat jako prasata (asi jsem zrovna urazil brav), tak prostě líp nebude…