Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rekonstrukce schodiště

Zdravím Vás. Mám dotaz ohledně rekonstrukce schodiště.

V domě máme relativně atypické schodiště, aktuálně s kobercem (viz příloha 1). Koberec není v našem případě úplně dobrý materiál, zejména ve spojení s kočkou, tudíž bych rád celé schodiště rekonstruoval.

Mám v plánu udělat schodiště dle přílohy 2, to znamená bílý nátěr + imitace dřeva coby nášlap. Z ekonomických důvodů předpokládám vinyl (?). Otázka zní - lze schody rekonstruovat tak, že se barvou na beton natře řekněme boční strana a následně se na nášlapné hrany "nalepí" vinyl? Možná je moje úvaha úplně debilní, proto se ptám tady. Budu moc rád za jakékoli připomínky a rady. Plus ocením nějaký finanční odhad podobné rekonstrukce (svépomocí nebo firma?). Děkuju.

Prakticky totez jsem resitl, krome boku, mam schodiste mezi stenami.
Musite bud pouzit nejaky vinyl na podlozce, nebo mit dokonale hladky podklad. I jemne nerovnosti v betonu se na vinylu casem prokresli. Ja to vyresil nasroubovanim / nalepenim brousene drevotrisky na naslap i celo schodu a nalepil jsem vinyl na to. Pouzijte vhodne lepidlo a dodrzte postup. Na hranu schodu jsem dal listu pro vlozeni vinylu. Vypada to sakra dobre. Ale nemam tam tedy ten presah. Kdybych ho chtel, tak tam dam drevene schodnice, neumim si to predstavit placat z vinylu.