Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zateplení půdy

Dobrý den,

rád bych se zeptal, u dřevostavby mám v podkroví nafoukanou izolaci mezi kleštinami na které jsem udělal rošt ze střešních latí, izolace je aktuálně ve shodné výšce s latěmi (počítám, že si ještě sedne).

Chci na latě položit OSB desky (které tam již mám připraveny) ale řeším nějaké větrání, OSB budou končit u krokví a u štítu kde mezi krokvemi bude volný prostor a u štítu udělám také třeba 10 cm prostor. Jde mi o to zdali ještě někam doprostřed prostoru mám udělat nějaké větrací mřížky aby lépe větralo nebo stačí pouze po obvodu takto nechat.

Děkuji mnohokráte

Předmět Autor Datum
Ak nebude v podkroví parná "lázeň" v podobe kúpelne, kuchyne apod., stačí ti na pôvodnú konštrukciu…
Nuda 30.07.2019 18:00
Nuda
Já budu dávat větrací mřížky, záklop by měl být kunovzdorný. poslední
kejki 30.07.2019 18:22
kejki

Ak nebude v podkroví parná "lázeň" v podobe kúpelne, kuchyne apod., stačí ti na pôvodnú konštrukciu naklincovať (uchytiť) parozábranu, ktorú obložíš doskami prípadne dostatočne tepelne pod dosky vložíš, ako bonus, nejakú izoláciu.

Na bežné prdy, spálňa, obývací priestor, odvetranie bohate stačí klasickou parozábranou. Takáto vlhkosť sa nádherne stratí v dreve, sardokaróne, izolácii, teda nebude sa kondenzovať v tepelnom moste. Drevo, kleštiny, hranoly, izolácia sedlovej strechy túto bežnú vlhkosť nasajú a priebežne ju odparia oboma smermi, in/out.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru