Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cena za zateplení zdi 8x10 metrů?

Budeme měnit střechu domu. Napadlo mně, při jednom lešení, zateplit polystyrénem i cihlovou severní zeď, ze které opadává omítka, takže by se stejně musela řešit. Dá se nějak jednoduše spočítat kolik by zateplení zdí o šířce 10 metrů, a výšce 8 metrů, stálo? Sice jsou tam 4 malé okýnka, ale pro jednoduchost uvažujme o zdi bez oken. Cenu mi stačí vědět jen řádově - 10 - 50 - 100 tisíc? Vůbec se v tom nevyznám. Dům budeme sice časem zateplovat celý, ale máme našetřeno jen na střechu plus něco navíc. Za radu děkuji předem. Luboš

Takže shrnuto - cena zateplení za m2 plochy se pohybuje okolo 1000 - 1100,- Kč včetně DPH (při realizaci firmou - DPH=15%), samodomo realizace pak (při odpočítání nákladů na práci) je cca 600 - 650,- Kč/m2 (nicméně dph na materiálu je 21%), ale s rizikem nemožnosti uplatnit záruku…

Cena se pohybuje zhruba od 1000 do 1200 kč za metr. To vám bude účtovat firma. Ale je to reálně možné udělat za polovinu ceny pokud si to zvládnete udělat sám. Můžu vám to za pulku ceny zateplit. Pokud budete mit zájem můžeme se domluvyt. Případě zájmu mě můžete kontaktovat na email hadeklukas@gmail.com nebo mob. 730614132

Dobrý den, děkuji za nabídku. Nevím odkud jste, tak není jisté, že by to bylo pro Vás ekonomicky výhodné, pokud byste cestoval přes celou ČR. Jsme ze Zlínského kraje, ale firma, která bude dělat střechu, i zatepluje. Jistě nám náklady na zateplení vyčíslí, ale je nás více spolumajitelů, a já jsem potřeboval argument pro ostatní spolumajitele, aby o tom přemýšleli. Z odkazu v první odpovědi, za níž děkuji tak jako i za ostatní, vyplývá, že cena samotného materiálu na zateplení s prací se podílí na celkové ceně ze 30%, protože pokud bychom chtěli na zeď jen novou omítku, náklady na lešení, materiál nové omítky, práci atd. zůstává, ať se zatepluje nebo ne.

Hezky je to posané v https://www.zatepleni-fasad.eu/vse-o-zatepleni/zatepleni-fasady-cena-za-m2/ .