Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sedlářské potřeby pro začínajícího amatéra

Zdravím všechny,

rád bych se zeptal někoho šikovného, kdo umí zpracovávat kůži na pár otázek. Třeba budu mít štěstí a někdo mně odpoví :).

Jsem nepolíbený brašnářstvím i sedlářstvím, ale tento obor se mně poslední dobou líbí víc a víc. Chtěl bych si zkusit vyrobit pár menších věcí z kůže (opasek, psaníčko, jednoduchou peněženku atd..).

Poradí mě prosím někdo odkud bych si mohl koupit základní vybavení pro tento koníček?

Popřípadě jaké nástroje přesně potřebuji (přivítal bych klidně i konkrétní odkazy na konkrétní věci)? Už se na to chvilku dívám a myslím si, že bez materiálu bych se mohl pohybovat někde kolem 3-4 tisíců.

Samozřejmě předpokládám s ručním šitím, řezáním atd...

Moc děkuji za případnou pomoc

Honza

Potřebujete ocelové pravítko a ostrý nůž (třeba lámací, nějaký silnější) na řezání, "vidličku" http://kutil-florenc.cz/vidlicka-na-znaceni-derovani-kuze-6-hrotu-p4896 na děrování, případně šídlo na jednotlivé díry a dvě jehly na šití (šije se dvěma jehlami proti sobě na půluzel). Možná děrovací kleště, nýty a nýtovací kleště (nebo hlavičkář na brašnářské nýty - hodně štěstí při shánění :-)). Jo a ještě nit, buď klasika voskovanou nebo polyesterovou, minimálně číslo 10 (100 tex) nebo silnější (jako sedlářská nit se často prodává síla 135 tex).