Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Šicí stroj Veritas pouzdro na civku

Zdravím všechny a prosím o radu kde koupit pouzdro na civku pro stroj Veritas starý typ. Číslo nevím přesně, asi 80/40 nejsem si jistá.
Jsem z Prahy, byla jsem v Michelske prodejně, kde je servis šicích strojů a pan mi řekl, že originál na tento stroj bude objednávat a jeho cena je prý 500kc.
Vim,že se prodávají univerzální pouzdra a cena se pohybuje kolem 100kc.
Můj dotaz zní zda při koupi levného univerzálního pouzdra riskují, že stroj nebude dobře šit, nebo bude zlobit navíjení nitě či napětí? Máte tedy někdo zkušenost s takovým pouzdrem a kde ho lze koupit.
Děkuji. E.

Dobrý den,je třeba znát model šicího stroje,potom pouzdro objednat,vlasním několik modelů šicích strojů a pouzdra jsou zaměnitelná bez ztráty funkčnosti.Díly ,jako patky objednávám na ebay a vždy to pasovalo,mají tam i tato pouzdra,jenže to trvá asi měsíc dodací lhůta.
Jinak co jsem našel nejlépe vyjde v odkazu,je tam i levné poštovné u malých zásilek 85 kč,nebo osobní odběr přímo na pobočce v Praze 45 kč.Určitě bych se nákupu nebál,díly do šicích strojů musejí být velice přesně vyrobeny,jedině smůla s případným takzvaným zmetkem.Ten co Vám může objednat originál za 500 kč nepoví,že je ze stejné fabriky jako díl několikanásobně levnější odjinud.:-)

https://www.sicistroje-shop.cz/52237t-civkove-pouzdro-pro-domaci-sici-stroje