Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cena previnutia čerpadla na myčke

Zdravím, potrebujem radu. Mam starú myčku na riad. Čerpadlo mi zhrdzavelo a ochvýľku zhorí, rozmýšľam že ho dám previnúť keďže myčky je ešte škoda.. Nové čerpadlo stojí okolo 130€. Otázka je, aká by bola približná cena previtia? (Má to zhruba 500W.) Oplatí sa to, alebo sa oplatí rovno kúpiť nové čerpadlo? Ďakujem za odpovede :)

""Čerpadlo mi zhrdzavelo a ochvýľku zhorí"
Z toho jsem vyrozuměl, že ale ještě neshořelo. Pokud je rezavé, ještě to neznamená, že je vinutí špatné.
Čerpadlo bych vymontoval a očistil od rezu, případně vyměnil nějaké těsnění, je li třeba. Našel bych firmu, která se převíjením motorů, nebo transformátorů zabývá. Samotný stator s vinutím bych tam nechal vylakovat. Zpravidla se lakování malých motorů dělá ponořením do laku a následným vypálením. Izolační stav motoru se tím znatelně vylepší a motor může pracovat bez problémů dále.
Převíjení motorů je dnes dost drahé, může cena být stejná jako nového. Přelakování stojí jen zlomek ceny. Pokud motor ještě běží, nehoří a nevyhazuje jištění, rozhodně bych nový nekupoval a starý takto opravil.

Pochybuji že to technicky půjde. A stejně si myslím, že do těch 130 éček moc chybět nebude. Vymontujte čerpadlo a obraťte na nějakého převíječe, jen tak aniž by to viděl tak Vám to stejně nikdo neřekne.

Převíjení motorů je drahá ruční práce. Navíc asi i zbytečná, když je motor zrezlý. Kdyby se to stalo mně, budu rád, že se to dá vyřešit koupí nového za 130 eur a nebudu to rozebírat, obvolávat firmy, někam jezdit nebo to posílat v naději, že možná ušetřím 10 nebo 20 eur :-) Osobně bych skoro myslel, že celé to martýrium bude dražší než 130 eur a ještě s nejistým výsledkem. Před pár lety jsem takhle zajišťoval převinutí dynama do starého auta, veterána, a stálo to 5000 Kč (tam se to samozřejmě nedalo vyřešit koupí nového).