Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Voděodolná barva na beton

Zdravím kutily.

Potřebuju barvu na beton a na trhu je jich spousta. Nevím, kterou vybrat. Jednosložkovou nebo dvousložkovou?
Jedná se o plochu 2x3 metry, která je nad sklepem a pomalu při dešti začíná prokapávat voda až dolů, takže je potřeba to znovu natřít.

Poslední nátěr jsem dělal cca před 19 lety, to jsem byl ještě mladý a pracovitý. Za ty roky vydržela až až. Místo je pochozí a nezastřešené, takže bych potřeboval poradit i značku barvy odolné nejen proti vodě, ale i oděru. Původní značku si bohužel nepamatuju, ale vím, že to byla syntetika. Izolace tam nejspíš není nebo je poškozená. Ale pokud to vydrželo s tím nátěrem skoro 20 let bez nejmenšího problému,tak by měl nový nátěr stačit, nebo se pletu?

Díky moc za každý nápad

Díky za tip.
Našel jsem tohle https://www.ebarvylaky.cz/sadurit-z1/6567-sadurit-z1-sedy-ral-7045-41-kg-sada-podlahovy-nater-na-beton-garaze-balkony-terasy-schody-dilny-.html
je to ono? Sice 4 Kg, ale mohl bych zase rovnou vzít i podlahu v garáži, což je ok. To množství by mělo být tak akorát. Navíc je to za dobrou cenu. Je to i voděodolné?
Takže zkušenosti máš dobré? Je potřeba nějaká úprava povrchu kromě zbavení se prachu, umytí a penetrace?

Ještě jednou díky.

Už jsem s tím dlouho nedělal. Myslím, že místo penetrace se to použije víc naředěné ale už si to nepamatuji. Dělá se i víc barev ale určitě použij světlou šedou. Já jsem kdysi použil tmavou hnědou a rázem byla v garáži tma jak v jeskyni. Jinak je to barva, která se používá minimálně 40 let v průmyslu.