Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Likvidace mahónie

Ahojte,
žena pěstuje keřovou růži a vetřela se jí do toho sousedovic mahónie.
Celé to prorostla a teď si žena usmyslela, že ji tam nechce. Ale růža musí zůstat.
Tak jsem si myslel, že natřu štětečkem Roundupem pár listů a větví mahónie, on se ten sajrajt dostane do kořenů a zlikviduje to.

Takto se běžně likvidujou bodláky a funguje to skvěle.

Tak jsem to taky provedl. Už jsou to dva měsíce po aplikaci. Listy, které jsem natíral roundupem, jsou dnes hnědé, suché, ale mahónie jako celek si ničeho nevšimla a vesele prosperuje dál. Takovou rezistenci na Roundup jsem ještě neviděl. ::)

Nějaký další tip než ženě řeknu, že si musí na mahónii zvyknout? Díky...

Jsem to napsal blbě.
Sousedi mají mahónii ale ptáci sežrali plody a vykadili semínka pár metrů za plotem u nás a včil to tam roste.
Pochopitelně bych nelikvidoval nic, co není moje.
Nůžky mi asi nepomůžou, mahónii můžete oholit až ke kořenům a příští rok ji máte zase zpátky.

Já si snad pořídím injekční stříkačku a jehlou vpravím přímo do větviček Travex...

Glyfosat se v pude vcelku uspesne rozklada a rozhodne nemam strach, ze bych si jim zamoril pozemek. Travex to je jina liga, ten byl prave na to zamoreni stavenej, aby tam dlouhodobe nic nerostlo.
Takze ne, nevadi mi pouzivani glyfosatu jako herbicidu a desim se toho, ze ho nejakej ekoblbec zakaze. Vadi mi jeho pouzivani jako desikantu, ale to uz bude od pristi sezony zakazany.