Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nabíječka nevezme podvybité akumulátory

Dobry vecer. Mam nabijecky Voltcraft IPC-1 a nabijecku Voltcraft BC 300 a obe mi delaji to, ze nektere baterie (nove GP Recyko) nabijecky nevezmou a pisou defect. Kdyz baterie nabiju treba jen 10 minut v nejake stare nabijecce, ktera neni inteligentni a procesorem rizena a pak vlozim do zminenych nabijecek Voltcraft, nabijecky uz akumulatory bez problemu vezmou. Z toho usuzuji, ze nevezmou podvybite akumulatory. Jde to vyresit jeste nejak jinak nez takhle pracne stridat nabijecky? Dekuji za odpoved

To se dost řešilo u nabíječky AVACOM (této https://www.avacom.cz/avacom-jvl505-inteligentni-nabijecka-baterii-aa--aaa i té se dvěma sloty co se už neprodává, tam myslím ještě obsáhleji), což je něco podobného, skoro jako klon prodávaný pod jinou obchodní značkou (a v černé barvě namísto bílé). Funkci kickstartu prý nehodlají přidat, přitom by leccos řešila. Ano tato nabíječka nevezme baterie vybité pod 0,5V (možná 0,3 V). Je to prostě vlastnost nabíječky a není jiné řešení. Teda jedno by bylo nezkoušel jsem ho, ale odborník z avacomu radil připojit to na pár sekund k nabitější baterce něčím vodivým.