Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Porucha VARI IV 160ccm, volnoběh

Dobrý den,
mám problém s varinou. Jak ji nastartuju, tak pořád lítají otáčky nahoru a dolů. Vyměnil jsem svíčku, asi třikrát čistil karbec a nic. Když otáčím tryskou na bohatost směsi, vůbec na to motor nereaguje.
Myslíte, že bude problém v karburátoru? Mám koupit nový?
Chod Variny jsem natočil a nahrál sem.

Něco podobného nám dělal motor honda při druhé jízdě, hned jak jsme ho koupili. Když jsem ho reklamoval, servisáci vyčistili karburátor a řekli, že za to může biopřísada v benzínu, která během odstavení stroje ucpává "meandry" v karburátoru. Prodali nám přísadu do benzínu, která má těm usazeninám zabraňovat. Zatím to funguje...
Když jsem se bránil, že stará sekačka B&S takové problémy s novým benzínem nemá, tvrdili, že ta má starý karburátor, který nemusí splňovat emisní limity, takže usazeniny se asi vyplaví...
Dodatek. Ten karburátor čistili ultrazvukem, jinak to prý nejde...

Vyřešil to nový karbutátor. Nekupoval jsem hondu za 1800 kč, ale repliku za 600. Zatím to šlape, tak uvidíme.
Ještě se zeptám:

1. když jedu, musím mít pořád plný plyn? Někdy je jednička moc pomalá a dvojka celkem rychlá. Tak to držím na půl plynu. Jeden známý mi tvrdil, že musím jet na plný plyn kvůli spojce.

2. jak jsou na kolech ty vytahovací náboje, tak nevím jak s nimi zacházet. V návodu, který jsem stáhnul jsou jiné. Já tam mám na středu kola jen vytahovací pojistku. Mají být vytažené nebo ne?
Děkuji