Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Dopravní značka

Dobrý den, dnes jsme se dohadovali jak si vysvětlit značku zákaz vjezdu nad 6t s dodatkovou tabulkou dopravní obsluze vjezd povolen umístěné na prujezdné komunikaci ( ne slepá silnice)
Zákon říká: Dopravní obsluha je definována ve vyhlášce č. 294/2015 Sb. Rozumí se jí vozidla zajišťující zásobování nebo lékařské, opravárenské, údržbářské, komunální a podobné služby, vozidla přepravující osobu těžce zdravotně postiženou, vozidla taxislužby a vozidla, jejichž řidiči, provozovatelé nebo přepravované osoby mají v místech za značkou bydliště, ubytování, sídlo nebo nemovitost,“
Co znamená ZA ZNAČKOU. Vždy mohu bydlet za značkou, nebo za značku zásobovat , že je to za značku 20km? Přeci nevím jak dlouhý je úsek se zákazem.

Tohle vše vím také. Jedu zásobovat do vesnice 200m za značku. Můžu tam vjet? Jsem přesvědčen, že ano, nevím kde je nejbližší křižovatka, nebo značka ukončujici zákaz. Pokud se mnou souhlasíte, jedu zásobovat 500m, 1 km ,10 km.jde mi o nešťastnou formulaci v zákoně ,,za značkou" ,kdyby tam bylo v úseku vymezeném dopravním omezením...

Ale nechme to být, dle mého je to stejně těžko vymahatelná značka, jako průjezd zakázán, kterou i dopravní experti staví jako zbytečnou.

za značkou nemá cenu vymáhat centimetr, ani jednu nápravu. ale celé auto za značkou je právě to "za značkou" o které ti jde.
takže jestli značku nebo dodatkovou tabulku nesplňuješ, víš že tam nesmíš vjet.
co s tím naděláš, je tvoje věc. minimálně doporučuju nedávat fotky z toho místa s tvým komentářem na instagram.

Děkuji všem za reakci. I když nikdo nepochopil co jsem chtěl říci, rozhodně nesouhlasim s porušováním jakychkoli předpisů a pravidel, chtěl jsem jen ukázat , že některá pravidla jsou napsaná tak, že z pohledu spisovné češtiny jsou nesmyslná.
Nekoukejte na ten zákon, jako na dogma, ale zamyslete se nad tím, jako by šlo o smlouvu.
Díky takovým potom v pohodě fungují firmy, které Vás pojistí proti pokutám. Podle mě u soudu by museli pokutu zrušit. Ten řidič jel do sídla firmy za značku a to přece smí.
Dohadovali jsme se hlavně kvůli tomu, že u nás to vede kolem fízlárny, lítá tam kamion za kamiónem, protože objížďka je 20km a nikdo to neřeší .