Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Je nutná rekonstrukce el.?

Dobrý den
Chtěl bych se zeptat zdali je nutná rekonstrukce rozvodů v bytě v paneláku starém cca 40 let.
Víceméně je vse na mědi až na zásuvku v kuchyni ale ta je nepoužitelná už dávno, jsou tam zlomené dráty...
Jinak je vše na mědi, světla i zásuvky v pokojích. Samozřejmě tu je TN-C ale budiž. Pak je ještě hliníkový přívod do bytu z chodby ale ten je v dobrém stavu. Ptám se tedy jestli stačí udělat jen nový rozvaděč s jističemi případně natáhnout na zásuvky jeden další drát PE kvůli chrániči. Slyšel jsem že ty staré dráty můžou byt mezi panely různě skříplé a na hranici zivotnosti i když je to meď. Co je na tom pravdy, můžu je ponechat?

Vůbec bych to neřešil a opravil jen to co je zjevně rozbité. Péči je potřeba věnovat hliníkovému přívodu, tam by měly být lisovací svorky (ale to už asi jsou). Ještě to chce nezapomenout na to, že ledničku je lepší dát na speciální zásuvku bez chrániče, ten někdy vypadne "jen tak" a odpojí celou kuchyň (hlavně když jste na dovolené, to ty chrániče nějak poznají) a pak sbohem mražené maso :-)