Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Porucha mikrovlnky

Mikrovlnka normalne bezi, aj gril aj horucovzduch. Obcas ale sa nieco stane, prestane vsetko ist, nejde ani mikro, ani gril, svetlo zhasne a ozve sa taky zvuk ako ked sa zasekne elektromotor. Otocenie tanierom nepomaha. Hned to radsej vypnem. Takyto stav trva uplne nahodnu dobu, niekedy 5-10 min, niekedy aj viac dni. Kedze chyba je spolocna aj pre gril, aj pre mikrovlnku, aj pre horuci vzduch, tak predpokladam ze chyba by mohla byt v tom motore co otaca tanierom, motore na gril (tusim sa toci stale), alebo trafe . . . je este nejaka spolocna funkcia? Co skontrolovat?

Tak som to rozobral, situacia je trosku ina. Ked dojde k tomuto stavu, tak mikrovly idu (zabudol som vnutri nejake naradie, tak to iskrilo), gril ide (topne spiraly sa za za tych par sekund co som to zapol zohriali), ale netoci sa tanier, nesvieti svetlo. A huci. Odpojenie napajania motora taniera ani motora grilu nepomoze. Ak by to bolo v spinaci dvierok, tak by snad nehucala, len by vypla mikrovlnu cast.

Predpokladam ze to nema mechanicky casovac,nejde svetlo,ventilator,otaceni tj jedno rele,casovani magnetronu druhy,to je asi sepnuty trvale a proto magnetron huci.Nebo to huci zvukem jakym to nikdy nehuceloo?Když je trouba ok tak je slyset zapnuti i vypnutí magnetronu