Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako sa vola tento nastroj?

Pozdravujem,

vedel by mi niekto povedat ako sa spravne vola tento nastroj? Po anglicky sa myslim vola breaker bar. Je to v podstate cosi ako velka gola rukovat, bez toho racnoveho mechanizmu. Na konci je klb, nech sa da dostat do tesnejsich miest a nanho sa nastrci gola orech. Nastroj sluzi na povolovanie a utahovanie velkych matic, pripadne takych co su zaseknute alebo hrdzave, da sa do toho riadne opriet.

Ano, je to ten druhy nastroj. Zaujimalo by ma aj ako sa to vola po slovensky, pripadne "ludovo". Predpokladam, ze aj mnohym fachmanom by pojem klbovy trhak sposobil zdvihnute obocia :-) Po slovensky to bude asi najskor klbove vratidlo, ale nikdy som ten nazov nepocul, skor je to pre kazdeho "gola".