Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Provoz bazenu bez filtrace - zkusenosti

Ahoj,
poridil jsem detsky bazenek (cca 800 litru vody). Jake mate zkusenosti z provozem takoveho bazenu bez filtrace? Jak dlouho vydrzi voda? S vodou mam na zahrade docela problem - z mojeho vrtu je rezava. Soused ma lepsi, ale nechci ho furt otravovat.

Zatim jsem poridil toho:
https://www.guaa.cz/guaa-pool-bezchlorova-bazenova-chemie/32-small-pool-set-8594161200307.html?gclid=Cj0KCQjw6cHoBRDdARIsADiTTzZKA5ftlb1H6_sqqdL-hWSLRLW6iqDcZ8SfJTZ1rNOHu59kYqHd1OcaAhodEALw_wcB

Po napusteni jsem dal 20ml ze Shock pripravku.

Diky za nazory a zkusenosti. Vetsi bazen s filtraci planuju az na pristi rok.

Jen tip: Před montáží bazénu s plechovou konstrukcí marimex, jsem pod bazén zakopal potrubí. Do dna bazénu jsem udělal pro folii speciální přípoj na potrubí. Vtok vody do skimmeru jsem mírně omezil tak aby asi dvě třetiny vody do fitrace bylo nasávané přes spodní vstup. Výstup z filtrace pod hladinou vody pod úhlem tak, že za chodu filtrace se voda v bazénu roztočí. Tím dojde rotací vody i k pohybu kalů, které se spodním vtokem odsávají. Tím došlo k velkému omezení kalů na dně bazénu a pokud se nějaké usadí, stačí smetákem na tyči kaly zvířit.
Udělal jsem vstup uprostřed bazénu, ale jak praxe ukázala, nejúčinnější sběr nečistot by byl asi metr od kraje bazénu. Samozřejmě znamená to oproti vysávání mimo filtraci větší zanášení filtru, ale to není velký problém.
8-):beer:

Já jsem ten vtok vyrobil, tak že na dně je takové nerezové víčko asi 10cm v průměru, děrované a po obvodu sešroubované se spodním dílem tak, že svírá folii. Dírky jsou asi 6 mm průměr, aby nebylo možné do otvoru strčit třeba prst.
Myslím, že asi bude možné díly pro prostup stěnou bazénu koupit. Asi se něco takového dělá pro napojení filtrace a snad to jde koupit samostatně.

Teď jsem zkusil hledat a tady se určitě něco najde http://www.bazeny-obchod.cz/trysky-vypusti-sani/astral-v_1005
Teda když vidím ty ceny to si snad dělají p.....

Zero, ve Tvém odkaze jsou ty výpusti, ale jsou poměrně drahé. Ale dala by se na to použít i ta dřezová výpust, co jsem navrhoval výše pro provedení do boku bazénu bez vývodového otvoru. A bylo by to asi levnější.
Jinak mě ještě napadlo, pokud se bazén zakládá, je dobré dno mírně svahovat do místa, kde nořím ponorné čerpadlo při vyprazdňování bazénu a v tomto místě zhotovit prohlubeň s pozvolným přechodem, fólie se poddá. Při vyčerpávání pak čerpadlo vyčerpá všechnu vodu z bazénu.
Další typ pro "inspiraci". Čerpadlo filtru je ovládáno-spínáno, pokud jsou použity kolektory pro ohřev sluncem, přesným stavitelným elektronickým digitálním termostatem (na Aliexpressu za pár korun), jehož čidlo-termistor je umístěn v horní trubce kolektozrů a při ohřátí se zapne čerpadlo a při poklesu teploty se vypíná. A tak i večer se pak samo vypne. Takže, pokud není nutné aby běželo stále, je v provozu pouze když je slunce a voda se ohřívá a neni nutné je vůbec ručně ovládat..?

To už je lepší použít spíše tuhle trysku a "vybrakovat" směrovací kuličku a případně doplnit dalšími otvory a propojit na společný přívod se skimerem k čerpadlu - viz Zero. Nebo do ní udělat zátku, případně dát na výpustnou trubku uzavírací ventil, nebo sevřít výpustnou hadici svěrkou, pro účel vypouštění. A cena je pouze o cca stovku vyšší.
V květnu jsem prováděl, po pěti letech, opět výměnu folie a uvažoval jsem o tomtéž. Hlavně z toho důvodu, že by šlo vypustit bazén bez čerpadla. Ale nakonec jsem od tohoto záměru upustil, neboť "ponorkou" a hadicemi od vysavačů (které používám rovněž k vysávání kalů), bazén 4,60/0,9- cca 15 m3, vyčerpám za cca 2-3 hodiny. Napouštění pak provádím běžným čerpadlem pro vodovod našeho RD a napustím jej ze studny za cca 20 hodin.

http://www.bazeny-obchod.cz/bazenova-tryska-vratna-00334.html
http://www.bazeny-obchod.cz/bazeny-obchod/soubory/Trysky/00334.pdf