Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem otočení otevírání dveří pomocí zárubně

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda někdo nemáte zkušenost s využitím obložkové zárubně dveří k otočení otevírání dveří (momentálně do místnosti, potřebovala bych ven).

Můj problém: dveře na WC a do koupelny se otevírají dovnitř, ale díky malému prostoru je toto řešení dost nekomfortní. Vybourání původních kovových zárubní není možné. Proto přemýšlím, zda by nemohly být na původní kovové zárubně nasazeny obložky se směrem otevírání ven. Samozřejmě se tím zmenší šířka. Problémem je i atypická šířka dveří 65 cm. Pokud by se tedy osadily nové zárubně, nedaly by se použít seříznuté (výška) dveře klasické velikosti 60?

Děkuji předem za odpověď!

Předmět Autor Datum
Velikost stavebního otvoru pro obložkovou zárubeň je typicky o 8 až 10 cm větší než světlá šířka zár…
umfa 19.06.2019 14:13
umfa
"Vybourání původních kovových zárubní není možné." Důvod? Jste v podnájmu? Existují také posuvné dve…
JoDiK 19.06.2019 15:01
JoDiK
Přesně tak, jsem v obecním bytě a vybourání není povoleno. Posuvné dveře se nedají využít, mezi záru… poslední
Rony1989 19.06.2019 21:45
Rony1989
Udělat jde všechno. Ale bude nutné provést individuelně za pomoci šikovného truhláře. A co třeba tak…
George63 19.06.2019 21:23
George63

Velikost stavebního otvoru pro obložkovou zárubeň je typicky o 8 až 10 cm větší než světlá šířka zárubně, takže se standardní zárubní to nepůjde. Jedině nějakou vhodnou vybrat která by tam šla napasovat (obejít stavebniny s metrem v ruce) nebo si ji nechat udělat u truhláře.

Udělat jde všechno. Ale bude nutné provést individuelně za pomoci šikovného truhláře. A co třeba takovéhle shrnovací dveře (viz foto). Klasická kovová futra (60), dveře odstraněny a nahoře uchycena plastová kolejnička (přišroubit, ale možno i přilepit mamutem), v níž jsou zavěšeny lamelové "shrnovačky". Trochu to zmenší prostupnou šířku, ale jednoduché a nám plně vyhovující. Rovněž malá koupelnička a WC. Dělají to i některé firmy zabývající se montáží koupelnových sprchovacích koutů. ;-)

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru