Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ponorné čerpadlo al-co - pomalé otáčky, hřeje

Ahoj, mám ponorné plastové čerpadlo al-co 250w a přestalo fungovat - přesněji takto: čerpám vodu, najednou přestala téct a už to nešlo, nechal jsem to chvíli a zapnul, chvíli se nic nedělo a pak začala voda téct, ale hrozně pomalu bez tlaku. Pak už to nahodit nešlo.

Vyndal jsem čerpadlo, zapnul a jen vrčelo. Rozebral jsem ho, zapnul a roztočilo se a točí se, ale pomalu. Občas chytne na na 1-2 sekundy rychlé otáčky a zas se zpomalí. Ale hlavně hrozně hřeje, nedá se na těle motoru udržet ruka.

Co s tím může být? Myslel jsem že rozběhový kondík, ale to by se asi nerozběhl vůbec.

Díky

A rotorem-přes oběžné kolo točit jde?Kdysi mi ponorné čerpadlo začalo zadrhávat,škubat a topit.Prostě šlo hrozně ztuha.Protože bylo po záruce,zkusil jsem ho rozebrat.Bylo zadřené horní ložisko,nové i s guferem za cca 60 korun a do hodiny opraveno.Nejhorší bylo to celé rozebrat,zespoda byly šrouby na trojhranný bit,který jsem neměl a mordoval jsem to křížovým a plochým.Teď už ho mám.