Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pergola, patky upevnění hranolu

Ahoj všem,

Pánové kdo již máte pergoly nebo máte zkušenosti... Hranoly které přijdou do patek na stojny, máte v patce jak upevněné? Šroubem a maticí nebo stačí zajistit například vrutem se šestihrannou hlavou? Tak jsem už některé viděl, jde.mi o to zda to potom vydrží :)

Díky!

Stále rovnaká pesnička. Je jedno, na akej patke z nerzu drží hranol pergoly. Ak ti začne nejaká smreková makocina napadnutá drevomorkou odhnívať, máš smolu.

Ber max. borovicu, tvrdé listnaté drevo, ostatného hnoja v podobe papiera smreku, sa stráň.

Dôležité je hlboké zapustenie kvalitného betónu pod mrazovou doskou, u nás cca jama výkopu 60cm pod povrch, aby pergola mrazmi nepracovala, nenadvihovala sa, ale pevne sedela v základe.

Patka sa musí minimálne 14-dní v betóne nechať vyzrieť, aj ak by zlatokopka trvala na termíne počatia z jej urodzenej, radostnej kutery na inom termíne v prípade financmajstra tejto zlatokopeckej, žltej lúzy.

Ty ale mluvíš úplně o něčem jiném... Já se ptám zda v patce mate upevněný hranol skrz na skrz šroubem a maticí, nebo zda máte zaaretovany hranol vruty s 6 hranou hlavou? Viděl jsem oboje, jde mi o to jestli takhle vruty dostatečně podrží pergolu o 3,5x3m....;)

Osobně bych to provrtal skrz dvěma šrouby a dal matky. Vrut o délce 5 cm a jen jeden je málo, bude se ti to kejvat a pokud ti pod to foukne trochu větší vítr tak se ti to utrhne. Už jsem to tady psal před pár měsíci, že používám jako stojny kulatinu a tu kotvím v trubkách 80 cm v zemi.