Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bojler Dražice 5L TO5IN

Mám nový 5l spodní tlakový bojler. Ohřívá jen cca 0,5l vody na požadovanou teplotu, pak vypne ohřívání a teče už jen studená. Podle servisu v Dražících je vše OK. Nevíte, co s tím? Díky.

Nastav terostatom vyššiu teplotu, aby sa prehrial obsah.

Ty ho máš hore hlavou? Trubkami dohora?

Lebo čidlo snímania termostatu sa nachádza výhradne v telese boilera tesne vedľa prívodu studenej vody, boiler musí byť vertikálne, prívody zo spodu, lebo ohriata voda sa tlačí ako blbá vždy smerom do hora kvapaliny uzatvorenej v nádobe. Kto jej to nariadil neviem, ale zrejme nejakí fyzici z nudy.

Si si mohol pod dres obstarať prietokový elektrický xindel ;;;
https://www.arol-eu.sk/m-seria/15-pod-drezovy-prietokovy-ohrievac-mh3-snm-35kw240v.html

ak máš dostatočne dimenzovanú kabeláž na sieť 230V / 50Hz na 5kW prílkon špirály, mal by si vodu po ruke v kuse prietoku. Žiadna sláva, ale dá sa aj sprchovať pri miešaní so studenou do ovlaženej vody.

Na riady v kuchyni úplne ideálne.