Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přečerpání kondenzátu klimatizace

Ahoj všem,
řeším problém s vnitřními jednotkami klimatizace nemám pod nimi odpad na odvod kondenzátu proto přemýšlím o přečerpávání kondenzátu jenže čerpadla k tomu určena jsou nevzhledná a montují se na zeď chci se zeptat jestli existuje nějaká nádrž s hlídáním která se dá dát za klimatizaci a čerpadýlko na hadici třeba 1m abych to čerpadélko hodil nad podhled ?? aby sem neměl u vnitřní jednotky obývák ložnice nějakou bílou bedýnku a z ní 2hadice a napájecí kabel!? neexistuje něco takového ??

To si celou klimu montuješ sám?
Já ti nevím, firma, co dělala klimatizaci u nás doma, nám čerpadýlka navrhla a mám pocit, že je bylo možné i vcvaknout do vnitřní jednotky, takže nikde žádná krabička.
Nakonec jsme to celé přemysleli jinak a kondenzát se povedlo dostat do spádu a pryč do kanalizace, ale fakt jsme si nemuseli lámat hlavu s tím, jaké čerpadlo, aby to nehyzdilo zeď.

Není toho kondenzátu škoda? Já ho jímám do nádob, je to vlastně destilovaná voda, hodí se na opláchnutí oken u auta, když je meju od mušek. Ve vodovodu máme tvrdou vodu a pokud bych okna po umytí neopláchnul nebo neutřel, tak na nich zůstanou šmouhy.

V jednom baraku jsem to takhle mel a bylo to jen pro zlost, porad se to porouchavalo. Hlavne kvuli bakterialnim povlakum na vsem co bylo stridave ve vode a na suchu. Nakonec se to predelavalo na standardni kondenzatova cerpadla.

Děkuji všem sehnal jsem čerpadlo které bude za kl. jednotkou jinak ano to čerpadlo resp plováková komora se musí jednou za 1měs vyčistit a nebo prolít roztokem. Dále odpovím na dotaz ano celou si montuji sám firma pak jen přijede vyvákuuje a doplní chladivo kvůli metrům navíc montuju si to sám z toho důvodu že firma by na tom strávila týden protahováním hadic nedá se nikudy a já kvůli tomu budu muset oddělat několik stěn ze sádroše a znovu je vystavit a když si to zničím sám budu naštvanej sám na sebe.