Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem spojení betonu

Betonoval jsem patky pod sloupky pergoly a při odstraňování bednění (po 8 dnech) se mi jedna ulomila, beton nebyl vyzrálý.
Je možnost to nejak spojit, třeba chemickou kotvou? Tohle není zrovna moje parketa, budu vděčný za každou radu.
Děkuji

Po osmi dnech sice beton není vyzrálý, ale pevnost by měl mít nedaleko od 90% konečné pevnosti... a jestli nevydržen odbednění (pokud jsi to neodbednil bagrem), nevěřil bych tomu, že vydrží běžné namáhání, na které má sloužit dlouhá léta ... Divný beton :-(

Dobrý den pokud to dopadlo takhle tak rozbít na kusy , znovu zašalovat a kusy použít do nového betonu místo kameniva , ale nezdá se mi ten lom to je dobetonovávané na starší základ ,pak je to špatně , beton se nikdy nespojí , pak se tam musí dát roxory , nebo ocelové hmoždínky se závitovými tyčemi a pak teprve šalovat a betonovat

Souhlas s Peru
Také to vypadá na několikadenní betonování kdy na zatvrdlou vrstvu jsi dával další.
Bylo potřeba nějaké spojení. Třeba roxor, kámen, kostka zámkové dlažby vystupující z jedné vrstvy do druhé.
Použij řídký beton a do něho starý beton z ulomené patky.
Pokud máš patku dostatečně zapuštěnou tak bych ji jen vrátil zpět ošaloval + 10 cm na každé straně a zabetonoval.
Otázka jak dopadne další spoj viditelný na fotce.

V betonu chybí nějaký ten drát - roxor nebo zabetonovaná patka.
Jak zajistíš a upevníš pergolu aby neuletěla?