Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zateplení bazenu - vyber polystyrenu

Dobý den,
koupil jsem si od Mountfieldu bazen Azuro Vario V1.
Zapustil jsem ho do země a napustil. Nyní ho chci kolem obetonovat. Na stěnu bazenu přijde nopová folie a polystyren.
Stačí dát kolem bazénu mezi nopovku a beton klasický EPS polystyren nebo musím dát ten extrudovaný do základů? Prý EPS bude držet vlhkost ale ta by se k bazenu neměla přes nopovku dostat a i kdyby tak bazenu to nevadí. Nebo je v tom nějaký jiný problém když dám EPS?

Díky za odpověď

EPS nedávejte, to by byl problém. Použijte XPS a nedávejte nopovku. Proč jí tam chcete? Pokud si myslíte, že se přes nopovku a okolo nopovky nedostane voda k polyši, tak nevíte nic o fyzice. Copak asi udělá voda, která steče okolo nopovky? Vy zavaříte EPS do folie? I hrany polyše jsou nasáklivé.