Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak ochránit pergolu zepředu a z boku proti dešti?

Prosím o radu nebo nápad jak ochránit pergolu zepředu a z boku proti dešti. Jinak je zděná. Nějaky rám s fólií který se dá připnout nebo rolety ale ty před deštěm neochrání že?. Vše co jsem našla je hodně finančně náročné. Nějaký dobrý nápad? Budu vám vděčná.moc děkuji a hodně zdraví
Změna opravdu hloupého předmětu, původně: Kutile poraď (Prasak)

Dělají se průsvitné rolety ale stojí slušné peníze. Já mám z boku odklápěcí rám z marlonu (západní strana) a z jižní strany mám automobilní plachtu s oky, která je shrnovací. Díky tomu se mi pod pergolou nepromádují kočky nebo ptáci a také listí nebo chmýří z pampelišek se tam nedostane. Východní strana přiléhá k budově a severní strana je z palubek. Odklápěcí rám při odklopení vytvoří "kšilt" a na kraji "kšiltu" mám gril. Podotýkám, že to nemám jako ochranu proti dešti ale proti větru.