Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výměna střešní krytiny

Zdravím,
chtěl bych na chalupě vyměnit střešní krytinu. Nyní je tam pálená taška, místy škarená a rozbitá. Střešní latě jsou místy v háji. Střecha je celoplošně podbitá deskami, tak jsem si říkal, že bych shodil ty tašky s latěma a na ty desky nahrnul kanadský šindel.
Moje otázka zní: Je to dobrý nápad? Ta střecha se neskutečným způsobem odlehčí, nemůže se něco stát třeba se statikou domu?

Díky
Broňa

Na statiku to vliv mít nebude. Pouze, pokud se odstraní střešní latě a původní krytina a dá se šindel na desky, dojde k "utěsnění" střešní konstrukce a pokud se na půdu dostává vzduch s relativně vyšším obsahem páry z obytných místností, chodby, případně podkroví, mohlo by docházet, v zimních měsících, ke kondenzaci páry zespodu na deskách a jejich zvlhnutí, neboť by se neodvětrávala. V tom případě je nutno zajistit dostatek odvětrávacích prostupů u hřebene střechy. U původní krytiny asi tento problém nebyl.

Kanadský šindel bude po skončení životnosti (cca 20 - 30 let) nebezpečný odpad a v horkých dnech nemůžeš lézt po střeše. Pokud chceš střechu odlehčit tak použij např. hliníkové šablony. Nevím jak chalupa zapadá do krajiny a okolí. Stavebním úřadům se většinou změna krytiny nelíbí.