Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rezervní kolo do auta

Dobrý den. Potřeboval bych pomoc s výběrem velikosti rezervního kola k mému autu Ford Focus mk2 rok 2008.
Jde mi o to, že na zimu vozím kola s pneumatikami 195/65/r15 a v létě vozím kola s pneumatikami 205/50/r17.
Jak velké rezervní kolo mám koupit? r15 nebo r17? Nebo zlatý střed a koupit r16? :D

Jaký rozměr dojezdového kolo si mám pořídít?

Podívejte se do velkého TP. Zjistěte nejmenší rozměr kol, které můžete na vůz použít. Takový rozměr dojezdového kola můžete použít na svém voze. Př: Škoda Octavia 3 – v TP jsou nejmenší R16. Musíte koupit nejméně dojezdové kolo o velikosti R16. Auto na dojezd pobere jiný rozměr, dodržovat těch 80 ...