Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Auto ide do otacok ale nema tah 1.9tdi

Dobry vecer jedna sa o seat leon 81kw 1M1
ide o to ze auto straca vykon ono ako keby aj vytocit slo ale citit ze nema tlaky viem ze to nieje ziadna raketa ale proste ma ist inak
napojil som to na diagnostiku a pise mi ze mam vadny : magneticky ventil plniaceho tlaku n75
skusal som test turba cez Vag a hodilo mi taketo hodnoty http://prntscr.com/nszuyw
rozdiel je tam skoro o 1bar na vystupe z turba
viete mi niekto poradit co by to mohlo byt ? lebo vacsinou som nasiel na internete pravy opak pozadovany tlak riadiacej jednotky mensi ako vystupe z turba a tu je to presne opacne riadiaca si ziada ale z turba je to slabota
za kazdy typ a radu vopred dakujem.

Něco podobného mi dělala prasklá hadice mezi turbem a mezichladičem - auto šlo vytočit "naprázdno", ale v zátěži nemělo tah a výkon…
Druhá varianta (nevím, jestli je turbo na tomhle motoru ovládané elektricky, nebo podtlakem) je, že máš někde poškozenou hadičku podtlaku, a turbo tak nefunguje, jak má, což znamená také ztrátu tlaku a výkonu (pokud je tedy ovládané podtlakem - pokud ano, odpoj hadičku u turba a foukni do ní, nemělo by to jít. Pokud do ní foukáš a nedrží tlak, tak poslouchej, kde to syčí, nebo ji rovnou vyměň, to samé, pokud je prasklá ta hadice od turba k sání - může to být kdekoliv cestou).